مخاطبان

در این بخش می‌توانید مخاطبان وب سایت خود را بر‌اساس صفحاتی که بازدید کرده‌اند و یا چگونگی تعاملاتشان در وب سایت به صورت مجموعه‌هایی جمع‌آوری و مدیریت کنید. از فهرست مخاطبان، می‌توان در ریتارگتینگ کمپین‌ها استفاده کرد.
در صفحه مخاطبان فهرستی از گروه‌های مخاطبان قابل مشاهده است که امکان حذف و یا ویرایش هر گروه از این بخش امکان پذیر است.
برای هر مشتری، در حساب کاربری به صورت پیش فرض، یک گروه مخاطب وجود دارد که با قرار دادن پیکسل مگنت در وب سایت خود، به صورت فعال در‌خواهد آمد. گروه مخاطب پیش فرض تمام بازدیدکنندگان وب سایت شما را جمع‌آوری می‌کند.

پیکسل مگنت شامل کد‌های است که در بالای صفحه مخاطبان پنل مگنت، می‌توانید آن را دریافت نمایید. برای فعال‌سازی بخش مخاطبان ابتدا لازم است این کد را در بخش header  سایت خود قرار دهید. بهتر است این کد در تمام صفحات وب سایت شما وجود داشته باشد تا مخاطبان تمامی صفحات را شامل شود.
پس از قرار دادن پیکسل مگنت در وب سایت ، وضعیت آن فعال خواهد شد این فرآیند ممکن است تا ۲۴ ساعت زمان ببرد. شما می‌توانید فعال شدن آن را در بخش وضعیت پیکسل در بالای صفحه مخاطبان بررسی کنید.
این امکان برای شما وجود دارد که گروه مخاطب‌های دیگری نیز بسازید. با ورود به صفحه ساخت مخاطب جدید فرم ساخت مخاطبان را خواهید دید.


در بالای فرم، نام مشتری که کمپین آن را قبلا ساخته‌اید نمایش داده می‌شود. در صورتی که در ساخت کمپین‌های خود چندین مشتری تعریف کرده‌اید لازم است برای ساخت مخاطب، ابتدا مشتری خود را در صفحه فهرست مخاطبان انتخاب نموده و بعد ساخت گروه مخاطب خود را انجام دهید.
شما می‌توانید به روش‌های مختلف گروه مخاطب خود را تشکیل دهید.

روش بازدیدکنندگان صفحه:

در این روش با تعریف آدرس (url) صفحه‌ای از وب سایت خود و یا مجموعه‌ای از صفحات می‌توانید گروه مخاطب خود را تشکیل دهید.
در این قسمت فقط لازم است مسیر صفحات را بدون نام دامنه خود وارد کنید. مثال:  www.example.com/news    
در جلوی فیلد آدرس شما می‌توانید از الگوها نیز استفاده کنید که شامل موارد زیر می‌باشد.

برای مثال اگر آدرس یکی از صفحات شما شامل:
URL: www.example.com/category/section/page1

برابر با: یعنی صفحاتی که آدرس زیر را دارند، را شامل شود.
شما می‌توانید با وارد کردن آدرس زیر تمامی بازدید‌کنندگان صفحه page1 را در گروه مخاطبان خود قرار دهید.
/category/section/page1

شروع با: یعنی در صفحاتی که با عبارت مورد نظر شروع می‌شوند را شامل گردد.
/category/section2
در این حالت هر صفحه‌ای که با /category/section2 شروع شود را شامل خواهد شد. با این روش شما می‌توانید مخاطبان صفحات زیر مجموعه  section2 را جمع آوری کنید.

شامل: عبارتی مورد نظر در هر قسمت از  url شما باشد را شامل خواهد شد.  برای مثال اگر عبارت انتخابی شما sport باشد می‌تواند تمام صفحات زیر را شامل شود.
/sport/section/page1
/category/sport/page1
/category/section/sport

پایان با: صفحاتی را شامل خواهد شد که با عبارت مورد نظر پایان یابد.

عبارت با قاعده: این بخش با دو کارکتر “*”و ”?” قابل مدیریت است و از قوانین Wildcards پیروی می‌کند که به صورت استاندارد وجود دارد. توضیحات تکمیلی آن را در بخش عبارات با قاعده (قوانین Wildcards) می‌توانید مشاهده نمایید.
 

تگ ثابت:

در صورتی که برای جمع آوری مخاطبان خود آدرس url   یا قاعده خاصی در آدرس  ندارید می‌توانید با قرار دادن تگ ثابت  در صفحه مورد نظر کلیه بازدید کنندگان آن صفحه را به گروه مخاطبان اضافه کنید .
 

 رویداد:

شما می‌توانید گروه مخاطبان خود را بر اساس action که در وب سایت شما دارند نیز تشکیل دهید.
به طور مثال گروه مخاطبانی که فرم ثبت نام را پر کرده اند و یا بر روی دکمه خرید کلیک کرده اند.  برای این منظور لازم است کد مربوط به جمع آوری مخاطبان را به اسکریپت action مورد نظر خود بیافزایید.
 

مدت عضویت:

مخاطبانی که به گروه مخاطبان شما اضافه می‌شوند همیشه در آن باقی نخواهند ماند و پس از از محدوده  زمانی که شما مشخص خواهید گرد از گروه مخاطبان حذف خواهند شد. مدت عضویت محدوده زمانیست که هر مخاطب پس از افزوده شدن به گروه مخاطبان در آن باقی خواهند ماند.

در صورتی که شما فهرست مخاطبان خود را از قبل ساخته باشید، در حالت ویرایش آن، امکان بستن گروه مخاطبان وجود دارد. با این کار شما از ورود مخاطبان جدید به گروه مخاطبان جلوگیری می‌کنید. لازم به ذکر است با توجه به اینکه مخاطبان بر اساس مدت زمان عضویت در آن باقی می‌مانند پس از گذشت زمان مذکور گروه مخاطبان تمامی مخاطبان خود را از دست خواهد داد.

 
آیا این متن توانست به شما کمک کند؟