مدیریت کمپین‌ها

با انتخاب "کمپین‌ها" از منوی سمت راست پنل مدیریتی خود، به صفحه‌‌ی لیست کمپین‌ها منتقل می‌شوید. هر تبلیغ‌دهنده در مگنت، میتواند از ۱ تا n عدد کمپین را ثبت کرده و به راحتی این کمپین­ ها را مدیریت کند.

لیست کمپین‌های تبلیغ‌دهنده در پنل تبلیغاتی مگنت

برای مدیریت هر کمپین باید با چند واژه آشنا باشید و قوانین آنها را بدانید، پس با ما همراه باشید.

  • وضعیت کمپین: وضعیت کمپین در حقیقت بیانگر فعال و یا غیر فعال بودن کمپین است. به صورت پیش فرض در زمان ثبت هر کمپین، وضعیت آن فعال می‌باشد. در صورت نیاز می‌توانید در صفحه ویرایش کمپین، تیک فعال بودن آن را بردارید. این روند در ویرایش کمپین توضیح داده شده است.
  • تعداد تبلیغات: تعداد تبلیغات، تعداد هدف‌گذاری‌هایی که در این کمپین ساخته شده است را نشان می‌دهد. با ساخت‌هدفگذاری‌جدید این تعداد افزایش پیدا می‌کند.
  • بودجه شارژ شده: بودجه شارژ شده، میزان مبلغی است که در انتهای مراحل ساخت کمپین و در صفحه جمع‌بندی و پرداخت جهت شارژ کمپین در نظر می‌گیرید. همچنین می‌توانید توسط دکمه خلاصه کمپین و شارژ در همین صفحه؛ نسبت به شارژ کمپین خود اقدام کنید.
  • هزینه شده: مقدار هزینه شده شامل مبلغی است که تاکنون از بودجه شارژ شده؛ جهت تبلیغات کمپین مورد نظر هزینه شده است. در واقع این مقدار مبلغی را نشان می‌دهد که از بودجه شارژ شده کمپین کسر شده و جعت تبلیغات هزینه شده است.
  • حذف: حذف کردن در مگنت به معنای پاک شدن از بن و ریشه است، بدون اینکه هیچ تاریخچه‌ای از وجود آن کمپین در مگنت وجود داشته باشد.

تا اینجا با چند واژه رایج در مگنت آشنا شدیم، با باقی واژه ها در ادامه آشنا خواهیم شد.

در مقابل هر کمپین ۶ دکمه (Button) به رنگهای مختلف قرار دارد که توسط آنها به راحتی می­توانید رسانه خود را مدیریت کنید. در ادامه به نحوه استفاده از این دکمه­ ها می­پردازیم.

دکمه‌های مدیریت کمپین در پنل تبلیغاتی مگنت

۱- خلاصه کمپین و شارژ:

این دکمه شما را به صفحه‌ای هدایت می‌کند که می‌توانید اطلاعات تکمیلی مربوط به کمپین که شامل خلاقه‌ها و هدفگذاری‌های مربوطه می‌باشد را مشاهده کنید. همچنین در انتهای این صفحه اطلاعات کاملی در خصوص وضعیت مالی و پرداخت‌های حساب و کمپین شما در اختیارتان قرار داده شده است:

اطلاعات پرداخت کمپین در شبکه تبلیغاتی مگنت

با استفاده از این اطلاعات می‌توانید در صورت نیاز، اقدام به شارژ‌ کمپین خود نمایید.

۲- ویرایش:

این دکمه شما را به صفحه ویرایش کمپین هدایت می‌کند. در این صفحه می‌توانید تمامی فیلدهای مربوط به کمپین را ویرایش کنید. همچنین سطر وضعیت به صفحه اطلاعات کمپین اضافه شده است.

صفحه ویرایش کمپین در شبکه تبلیغاتی مگنت

همانطور که عنوان کردیم هر کمپین با وضعیت «فعال» ساخته می‌شود و پس از ثبت کمپین، در صورت لزوم به غیر فعال کردن کمپین مورد نظر، می‌توانید در صفحه ویرایش تیک وضعیت فعال را برداشته و کمپین مورد نظر را غیرفعال کنید. با غیرفعال کردن کمپین، نمایش تمامی خلاقه‌های کمپین مورد نظر متوقف می‌شود.

۳- خلاقه‌ها

پس از ثبت کمپین و فشردن دکمه «ذخیره و ادامه»، بلافاصله پنل شما را به صفحه ثبت "خلاقه" هدایت می­کند؛ جهت مشاهده‌ی لیست خلاقه‌های هر یک از کمپین‌ها، می‌توانید از این دکمه استفاده کنید. بنابراین باید بر روی دکمه "خلاقه‌ها" کلیک کرده و وارد صفحه مدیریت خلاقه‌ها شوید.

دکمه مشاهده خلاقه‌های کمپین در شبکه تبلیغاتی مگنت

در این بخش به راحتی می­توانید خلاقه‌های کمپین مورد نظرتان را مدیریت کنید که در بخش مدیریت خلاقه‌ها توضیح کاملی در این خصوص داده شده است.

صفحه مدیریت خلاقه‌های کمپین در شبکه تبلیغاتی مگنت

۴- افزودن خلاقه:

با گسترش و به روزرسانی یک کمپین ممکن است نیازمند افزودن خلاقه‌های کمپین مورد نظرتان باشید، در این بخش افزودن خلاقه را می­توانید مدیریت کنید که در بخش ساخت خلاقه توضیح کاملی در این خصوص داده شده است.

دکمه افزودن خلاقه در لیست کمپین‌های شبکه تبلیغاتی مگنت

۵- حذف:

در صورتیکه کمپین ساخته شود و خلاقه‌های کمپین مورد نظر توسط ادمین تبلیغ‌دهندگان تائید شود، بلافاصله یک تاریخچه از آن کمپین در مگنت ایجاد می­گردد و به همین دلیل پس از تایید خلاقه توسط ادمین، امکان حذف کامل آن کمپین در پنل وجود ندارد.

دکمه حذف کمپین در لیست کمپین‌های شبکه تبلیغاتی مگنت

۶- فعال‌سازی:

در صورتی که یک کمپین توسط شما در صفحه ویرایش غیرفعال شده باشد، از ۲ طریق می‌توانید مجدد کمپین را فعال کنید.

  • از طریق فعال کردن تیک وضعیت کمپین در صفحه ویرایش کمپین.
  • در صورتی که وضعیت کمپین «غیرفعال» باشد، دکمه‌ی زرد رنگ فعال‌سازی آن فعال شده و می‌توانید از طریق این دکمه اقدام به فعال‌سازی کمپین مورد نظرتان نمایید:

دکمه فعال‌سازی کمپین در لیست کمپین‌های شبکه تبلیغاتی مگنت

پس از انتخاب دکمه‌ی فعال‌سازی، پیغام تایید عمل فعال‌سازی به شما نمایش داده می‌شود:

پیغام فعال‌سازی کمپین در لیست کمپین‌های شبکه تبلیغاتی مگنت

آیا این متن توانست به شما کمک کند؟