کلیات صفحه گزارشات

این صفحه از پنل به هر تبلیغ‌دهنده امکان رصد دقیق مشتری‌ها، کمپین‌ها، خلاقه‌ها و هدف‌گذاری‌های خود را بصورت کلی و یا تفکیکی و بر اساس فاکتورهای گوناگون، اعم از تاریخ، نمایش، کلیک، درآمد و غیره را می­دهد.

تبلیغ‌دهندگان از طریق ۴ بخشی که در تصویر زیر قابل مشاهده است به راحتی می­توانند اطلاعات مورد نیاز در ارتباط با وضعیت عملکرد مشتری‌ها، کمپین‌ها، خلاقه‌ها و هدف‌گذاری‌های خود را بصورت کلی و جزئی دریافت کنند و از این طریق در جریان عملکرد تمامی کمپین‌های تبلیغاتی خود قرار گیرند.

صفحه گزارشات پنل تبلیغ‌دهندگان در شبکه تبلیغاتی مگنت

 

بخش ۱: انجام تنظیمات مشتری

بخش اول برای انجام تنظیمات مربوط به مشتری‌های حساب‌کاربری شما است. در این بخش مشخص می­کنید که بر اساس چه فاکتورهایی از مشتری، می­خواهید اطلاعات را در کادرهای دیگر مشاهده کنید.

 در این بخش بر اساس ۴ فاکتوری که انتخاب می‌کنید، گزارش خود را در بخش­های دیگر مشاهده می‌کنید:

  1. کدام مشتری؟ حالت پیش‌فرض این کادر بر روی گزینه "همه موارد" انتخاب شده است. در صورتی که چندین مشتری در مگنت ثبت کرده باشید، می­توانید یک مشتری خاص یا تمامی مشتری‌های خود را جهت گزارش‌گیری انتخاب کنید.
  2. کدام کمپین؟ حالت پیش‌فرض این کادر بر روی گزینه "همه موارد" انتخاب شده است. در صورتیکه چندین کمپین داشته باشید، می توانید یک کمپین خاص را جستجو کنید یا تمامی کمپین‌های مشتری انتخاب شده را جهت گزارش‌گیری انتخاب کنید. همچنین جهت جستجو و انتخاب کمپین مورد نظرتان، نیاز نیست در ابتدا «مشتری» خود را انتخاب کنید و با انتخاب کمپین مورد نظرتان، سطوح بالاتر از کمپین (در سطح کمپین، تنها سطح بالاتر «مشتری» می‌باشد.)، بصورت خودکار تکمیل می‌شوند.
  3. کدام خلاقه؟ حالت پیش‌فرض این کادر بر روی گزینه "همه موارد" انتخاب شده است. در صورتیکه چندین خلاقه داشته باشید، می توانید یک خلاقه خاص را جستجو کنید یا تمامی خلاقه‌های کمپین انتخاب شده را جهت گزارش‌گیری انتخاب کنید. همچنین جهت جستجو و انتخاب خلاقه مورد نظرتان، نیاز نیست در ابتدا «کمپین» خود را انتخاب کنید و با انتخاب خلاقه مورد نظرتان، سطوح بالاتر از خلاقه (در سطح خلاقه، «کمپین» و «مشتری» در سطح بالاتری هستند.)، بصورت خودکار تکمیل می‌شوند.
  4. کدام هدف‌گذاری؟ حالت پیش‌فرض این کادر بر روی گزینه "همه موارد" انتخاب شده است. در صورتیکه چندین هدف‌گذاری داشته باشید، می توانید یک هدف‌گذاری خاص را جستجو کنید یا تمامی هدف‌گذاری‌های خلاقه انتخاب شده را جهت گزارش‌گیری انتخاب کنید. همچنین جهت جستجو و انتخاب هدف‌گذاری مورد نظرتان، نیاز نیست در ابتدا «خلاقه» خود را انتخاب کنید و با انتخاب هدف‌گذاری مورد نظرتان، سطوح بالاتر از هدف‌گذاری (در سطح هدف‌گذاری، «کمپین»، «مشتری» و «خلاقه» در سطح بالاتری هستند.)، بصورت خودکار تکمیل می‌شوند.

بخش ۲: انجام تنظیمات نمایش

  1. چه تاریخی؟ در این قسمت می­توانید بازه­های زمانی که در اختیارتان قرارداده شده را از منو انتخاب کنید، این بازه‌ها بر اساس مناسب‌ترین گزارشاتی که می‌توانید مشاهده کنید انتخاب شده است. همچنین می‌توانید زمان انتخابی موردنظر خود را وارد کنید. توجه کنید در صورتی که از بازه های پیش‌فرض قرار داده شده استفاده کنید، گزارشات تا "دیروز" نمایش داده می‌شود و شامل امروز نیست. برای مثال در صورتی که تاریخ امروز ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ باشد و شما بازه زمانی "دو هفته اخیر" را انتخاب کرده باشید، این انتخاب امروز را شامل نمی‌شود.
  2. جدول موجود در کادر۳ به چه صورتی نمایش داده شود؟ تنظیمات این بخش مشخص می­کند که نیازمند نمایش دیتای کدامیک از موارد تعداد نمایش، تعداد کلیک یا مقدار درآمد بر روی محور عمودی نمودار هستید و اینکه آیا از بین این ۳ فاکتور می­خواهید مقایسه­ای داشته باشید یا خیر؟
  3. چه فرمت خروجی نیاز دارید؟ با استفاده از دکمه‌های سمت چپ کادر، می‌توانید گزارش گرفته شده را «دانلود» کنید، گزارشات را «بروزرسانی» کنید یا موارد و فیلترهای انتخابی را «حذف» کنید.

حال که مشخص کردید گزارش مورد نیاز شما در چه موردی باید باشد، می­توانید اطلاعات مورد نیازتان را در بخش‌های ۳ و ۴ مشاهده کنید.

بخش ۳: گزارشات کلی

بخش سوم بر اساس فیلترهایی است که در بخش ۱ و ۲ انتخاب کرده‌اید، گزارشاتی در خصوص کلیک، نمایش، CTR% و بهای کل ارائه می‌دهد. نحوه عملکرد و جزئیات این بخش، در قسمت گزارشات کلی صفحه گزارشات قابل مشاهده است.

بخش ۴: گزارشات تکمیلی

بخش چهارم بر اساس فیلترهایی است که در بخش۱ و ۲ انتخاب کرده‌اید، گزارشاتی تکمیلی بر اساس نوع رسانه و سیستم‌عامل ارائه می‌دهد. نحوه عملکرد و جزئیات این بخش، در قسمت گزارشات تکمیلی صفحه گزارشات قابل مشاهده است.

 

آیا این متن توانست به شما کمک کند؟