مدیریت رسانه‌ها

با انتخاب "رسانه‌ها" از منوی سمت راست پنل مدیریتی خود، به صفحه‌‌ی لیست رسانه‌ها منتقل می‌شوید. هر ناشر به عنوان توسعه­ دهنده در مگنت، میتواند از ۱ تا n عدد رسانه را ثبت کرده و به راحتی این رسانه­ ها را مدیریت کند.

برای مدیریت هر رسانه باید با چند واژه آشنا باشید و قوانین آنها را بدانید، پس با ما همراه باشید.

  • وضعیت رسانه: وضعیت رسانه در حقیقت بیانگر فعال و یا غیر فعال بودن رسانه است، به صورت پیش فرض در زمان ثبت هر رسانه وضعیت رسانه تیک سبز رنگ به معنی فعال بودن را داراست و در صورتی این تیک به ضربدر قرمز رنگ تغییر می‌کند که شما درخواست غیرفعالسازی ارسال نموده باشید و این درخواست تائید شده باشد، که البته هر زمان که نیاز به فعال نمودن آن رسانه در مگنت را داشته باشید کافیست در صفحه ویرایش تیک فعال را انتخاب کنید.
  • وضعیت تائید: شامل سه وضعیت "درحال بررسی"، "تایید شده" و "رد شده" است:
  1.  درحال بررسی: این وضعیت به این معناست که رسانه شما در پنل به درستی ثبت شده و در حال حاضر در حال بررسی توسط ادمین ناشران می‌باشد و بعد از بررسی ممکن است تائید و یا رد شود.
  2.  تایید شده: تائید رسانه به معنای پذیرفتن رسانه توسط ادمین ناشران و رسمی شدن رسانه و ارسال تبلیغات از سمت مگنت به رسانه است.
  3. رد شده: رد شدن رسانه به معنای تائید نشدن رسانه توسط ادمین ناشران و در نتیجه دریافت نکردن تبلیغات از سمت مگنت است. دلایل آن می­تواند مناسب نبودن زیر ساخت­های رسانه، مناسب نبودن محتوا، نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران و غیره باشد. هر زمان رسانه‌ای رد شود، دلیل آن طی یک پیغام در پنل، به اطلاع ناشر مربوطه خواهد رسید.
  • وضعیت انتشار: وضعیت انتشار در پنل مگنت به این معنی است که آیا تاکنون جهت نصب و یا بازدید، به عموم مردم ارائه داده شده است یا خیر.
  • واحد تبلیغ (Ad unit): جایگاهی که ناشر جهت نمایش تبلیغات در نظر گرفته است و کدهای شبکه مگنت را در این بخش پیاده­‌سازی می‌­کند.
  • حذف: حذف کردن در مگنت به معنای پاک شدن از بن و ریشه است، بدون اینکه هیچ تاریخچه‌ای از وجود آن رسانه در مگنت وجود داشته باشد.

تا اینجا با چند واژه رایج در مگنت آشنا شدیم، با باقی واژه­‌ها در ادامه آشنا خواهیم شد.

در مقابل هر رسانه ۴ دکمه (Button) به رنگ‌های مختلف قرار دارد که توسط آنها به راحتی می­‌توانید رسانه خود را مدیریت کنید. در ادامه به نحوه استفاده از این دکمه­‌ها می‌­پردازیم.

۱- ویرایش:

بسته به اینکه آیا رسانه شما "تائید شده"، "در حال بررسی" یا "رد شده" است، می‌توانید برخی از فیلدهای رسانه خود را ویرایش کنید.

وضعیت رسانه: در حال بررسی (تائید نشده) و رد شده

اگر وضعیت رسانه شما هنوز به تائید ادمین ناشران نرسیده است یا توسط ادمین رد شده است، بسته به "نوع رسانه" تمامی فیلدهایی که پر کرده‌اید را می‌توانید ویرایش کنید. این فیلدها با توجه به نوع رسانه اپ و وب، ذکر شده است:

اپ: نوع رسانه، عنوان رسانه، دسته‌بندی رسانه، جنسیت کاربران رسانه، نوع سیستم عامل، شناسه نرم افزار (Package Name)، وضعیت انتشار(انتشار یافته یا انتشار نیافته) ، آدرس صفحه انتشار و لوگو.

توجه: در صورتیکه در زمان ثبت اپلیکیشن، به عنوان رسانه هنوز نسبت به انتشار آن اقدام نکرده بودید و بعد از مدتی در مارکتی آن را منتشر کردید و خواهان اعلام آدرس صفحه انتشار به مگنت هستید، کافیست به بخش ویرایش رسانه مراجعه کنید و یا اینکه برای سهولت کار فقط کافیست به صفحه "رسانه­‌ها" مراجعه و در مقابل رسانه مورد نظر تیک مربع موجود در ستون "وضعیت انتشار" را اعمال کنید.

در این حالت صفحه‌­ای به صورت پاپ آپ ظاهر خواهد شد که از شما آدرس صفحه انتشار را سوال می‌­کند، لطفا آدرس صفحه انتشار را درج کنید و دکمه "ذخیره" را کلیک کنید.

وب: نوع رسانه، عنوان رسانه، دسته‌بندی رسانه، جنسیت کاربران رسانه، آدرس رسانه و لوگو.

توجه: در صورتیکه رسانه شما "رد شده" باشد و ویرایشی انجام شود، وضعیت تایید رسانه شما به وضعیت در حال بررسی تغییر خواهد کرد و نیاز است تا مجدد توسط ادمین ناشران بررسی و تایید شود.

وضعیت رسانه: تائید شده

اگر رسانه به تائید ادمین ناشران رسیده باشد، وضعیت کمی برای ویرایش متفاوت خواهد بود چرا که در طی تائید رسانه برخی مولفه‌های بسیار دقیق برای تائید بررسی می­‌گردد و زمانی که این مولفه‌ها از سوی ادمین پنل ناشران تائید شود دیگر قابل تغییر و ویرایش نخواهد بود. در نتیجه زمانی که برای ویرایش مراجعه کنید در صورتی که نوع رسانه "اپ" باشد، ۳ فیلد اعم از نوع سیستم عامل، شناسه نرم ­افزار (Package Name) و آدرس صفحه انتشار  و در صورتی که نوع رسانه "وب" باشد، فیلد آدرس رسانه به رنگ خاکستری درآمده و شما امکان تغییر آنها را نخواهید داشت. در رابطه با فیلدهای دیگر در صورتیکه ویرایشی انجام شود وضعیت تایید رسانه شما به وضعیت در حال بررسی تغییر خواهد کرد و نیاز است تا مجدد توسط ادمین ناشران بررسی و تایید شود.
زمانی که به صفحه ویرایش رسانه مراجعه کنید، نسبت به صفحه "ساخت رسانه"،  گزینه‌ای با عنوان "وضعیت" به این صفحه اضافه شده است که یک دکمه (Button) زرد رنگ جهت ثبت "درخواست غیرفعالسازی رسانه" در زیر آن قرار دارد. یکی از ویرایش‌­های مهم رسانه می­‌تواند توسط این دکمه انجام شود که در بخش غیرفعالسازی رسانه توضیح کاملی در این خصوص داده شده است.

۲- واحدهای تبلیغ

پس از ثبت رسانه، بلافاصله پنل شما را برای ثبت "واحد تبلیغ" هدایت می­‌کند؛ جهت مشاهده‌ی لیست واحدهای تبلیغ هر یک از رسانه‌ها، می‌توانید از این دکمه استفاده کنید. بنابراین باید بر روی دکمه "واحدهای تبلیغ" کلیک کرده و وارد صفحه مدیریت واحدهای تبلیغ شوید.
در این بخش به راحتی می­‌توانید واحد یا واحدهای تبلیغ رسانه مورد نظرتان را مدیریت کنید که در بخش مدیریت واحدهای تبلیغ توضیح کاملی در این خصوص داده شده است.

 

۳- افزودن واحد تبلیغ

با گسترش و به روزرسانی یک رسانه ممکن است نیازمند افزودن واحدهای تبلیغ رسانه مورد نظرتان باشید، در این بخش افزودن واحد تبلیغ را می­‌توانید مدیریت کنید که در بخش ساخت واحد تبلیغ توضیح کاملی در این خصوص داده شده است.

۴- حذف

در صورتیکه رسانه‌­ای توسط ادمین ناشران تائید شود، بلافاصله تبلیغات به سوی رسانه تایید شده روانه خواهد شد که باعث ایجاد یک تاریخچه از آن رسانه در مگنت می­‌گردد و به همین دلیل پس از تایید ادمین و اولین نمایش تبلیغات بر روی رسانه، امکان حذف کامل آن رسانه در پنل نیست.

 پس از تایید رسانه توسط ادمین، دکمه حذف غیرفعال می‌شود.

آیا این متن توانست به شما کمک کند؟