گزارش عملکرد

کلیات صفحه گزارش عملکرد

این صفحه از پنل به هر تبلیغ‌دهنده امکان رصد دقیق مشتری‌ها، کمپین‌ها  و خلاقه‌ها خود را بصورت کلی و یا تفکیکی و بر اساس فاکتورهای گوناگون، اعم از تاریخ، نمایش، کلیک، درآمد و غیره را می­دهد.
در صورتیکه کمپین شما بصورت کلیکی در حال نمایش میباشد، میتوانید گزارش کمپین خود بر اساس تعداد نمایش، کلیک، CTR%  و بهای کل را بصورت عددی کل و نموداری مشاهده نمایید. در این قسمت باید دقت نمایید که انتخاب درست نام کمپین و بازه زمانی بسیار حائز اهمیت میباشد. شما میتوانید تا زیر قسمت خلاقه هم گزارش ها را بررسی نمایید (در اینجاست که انتخاب نام مناسب برای کمپین ها و خلاقه هایشان بیشتر به چشم می آید، پس در انتخاب نام کمپین و خلاقه ها برای گرفتن گزارش دقیق دقت نمایید).
 

مرحله ۱: انجام تنظیمات مشتری

بخش اول برای انجام تنظیمات مربوط به مشتری‌های حساب‌کاربری شما است (هر حساب کاربری میتواند بیشمار مشتری داشته باشد). در این بخش مشخص می­کنید که بر اساس چه فاکتورهایی از مشتری، می­خواهید اطلاعات را در این صفحه مشاهده کنید.
 بر اساس 4 فاکتوری که انتخاب می‌کنید، گزارش خود را مشاهده می‌کنید:
_کدام مشتری؟ حالت پیش‌فرض این کادر بر روی گزینه "همه موارد" انتخاب شده است. در صورتی که چندین مشتری در مگنت ثبت کرده باشید، می­توانید یک مشتری خاص یا تمامی مشتری‌های خود را جهت گزارش‌گیری انتخاب کنید.

  _کدام کمپین؟ حالت پیش‌فرض این کادر بر روی گزینه "همه موارد" انتخاب شده است. در صورتیکه چندین کمپین داشته باشید، می توانید یک کمپین خاص را جستجو کنید یا تمامی کمپین‌های مشتری انتخاب شده را جهت گزارش‌گیری انتخاب کنید. همچنین جهت جستجو و انتخاب کمپین مورد نظرتان، نیاز نیست در ابتدا «مشتری» خود را انتخاب کنید و با انتخاب کمپین مورد نظرتان، سطوح بالاتر از کمپین (در سطح کمپین، تنها سطح بالاتر «مشتری» می‌باشد.)، بصورت خودکار تکمیل می‌شوند.

_کدام خلاقه؟ حالت پیش‌فرض این کادر بر روی گزینه "همه موارد" انتخاب شده است. در صورتیکه چندین خلاقه داشته باشید، می توانید یک خلاقه خاص را جستجو کنید یا تمامی خلاقه‌های کمپین انتخاب شده را جهت گزارش‌گیری انتخاب کنید. همچنین جهت جستجو و انتخاب خلاقه مورد نظرتان، نیاز نیست در ابتدا «کمپین» خود را انتخاب کنید و با انتخاب خلاقه مورد نظرتان، سطوح بالاتر از خلاقه (در سطح خلاقه، «کمپین» و «مشتری» در سطح بالاتری هستند.)، بصورت خودکار تکمیل می‌شوند.

_چه تاریخی؟ به صورت پیش فرض گزارش در یک بازه زمانی 14روز گذشته نمایش داده میشود ، در این قسمت می­توانید بازه­های زمانی که در اختیارتان قرارداده شده را از منو انتخاب کنید، این بازه‌ها بر اساس مناسب‌ترین گزارشاتی که می‌توانید مشاهده کنید انتخاب شده است. همچنین می‌توانید زمان انتخابی موردنظر خود را وارد کنید. توجه کنید در صورتی که از بازه های پیش‌فرض قرار داده شده استفاده کنید، گزارشات تا "دیروز" نمایش داده می‌شود و شامل امروز نیست. برای مثال در صورتی که تاریخ امروز ۱۳98/۰۹/۲۱ باشد و شما بازه زمانی "دو هفته اخیر" را انتخاب کرده باشید، این انتخاب امروز را شامل نمی‌شود.

 

مرحله 2: مشاهده گزارش

بخش ۱: اطلاعات عددی
اطلاعاتی که در یک ردیف نمایش داده می­شود بر اساس فیلترهایی است که انجام داده اید، این اطلاعات شامل موارد زیر است:

    تعداد کلیک: یعنی بر اساس بازه زمانی که انتخاب کرده­اید، چند بار بر روی تبلیغات نمایش داده شده‌ی مورد نظر شما، توسط کاربران مشاهده کننده تبلیغات، کلیک شده است.

    تعداد نمایش: یعنی بر اساس بازه زمانی که انتخاب کرده­اید، چند بار تبلیغات شما نمایش داده شده است.

    %CTR : CTR  مخفف Click Through Rate است و " نرخ کلیک" معنا می‌شود که نسبت تعداد دفعات کلیک بر روی تبلیغ به تعداد دفعات نمایش تبلیغ را نشان می‌دهد. از طریق این مولفه می­توانید خلاقه‌های خود را با هم مقایسه کنید و ببینید کدام خلاقه عملکرد بهتری داشته است و در نتیجه نمایش و کلیکی بهتری را برای شما حاصل کرده است.

    بهای کل: یعنی با توجه به انتخاب‌های انجام شده، جهت نمایش خلاقه‌ی مورد نظرتان چه مقدار هزینه کرده‌اید.
بخش ۲: اطلاعات نموداری
گزارش این بخش بر اساس فاکتورهای انتخابی، بصورت نمودار خطی نمایش داده می‌شود. می­توانید از طریق تحلیل نمودار، وضعیت مشتری‌های خود را بررسی کنید.
اطلاعات نمایش، کلیک و هزینه هر مشتری مرتبا در حال تغییر می­باشد. نمودار خطی این بخش، نحوه توسعه اطلاعات را در مدت زمان انتخابی شما به خوبی نشان می دهد. در این نمودار اعداد بر روی محور افقی از چپ به راست، زمان انتخابی در بازه انتخاب شده و اعداد بر روی محور عمودی از پایین به بالا نمایش، کلیک یا هزینه را نمایش می‌دهد. هر تبلیغ‌دهنده با انتخاب داده مورد نیاز خود می‌تواند مشاهده کند که در هر بازه زمانی چه تغییراتی در رابطه با آن مولفه بوجود آمده است و بر اساس آن برای تبلیغات خود برنامه ریزی های مناسبی انجام دهد.
فیلتر مجزا نمودار خطی که در بالای آن قرار دارد، این امکان را به شما میدهد تا تنظیم کنید که زمان انتخابی شما در چه بازه‌هایی اعم از روز به روز، هفته به هفته و یا حتی ماه به ماه بر روی محور افقی تفکیک شود.

 

 مرحله3: گزارش های تکمیلی

در این قسمت از صفحه گزارش ها، بر اساس فیلترهایی است که در بخش ابتدا انجام داده اید، اطلاعات مفیدی در رابطه با نوع رسانه و سیستم عامل کاربران، در اختیارتان قرار داده شده است که برای ایجاد سهولت و سرعت در مشاهده، داده­ها به صورت نمودار دایره ای ترسیم شده است:
این اطلاعات به شرح زیر است:

_  نمایش بر اساس نوع رسانه (Web ، iOS  ،Android)
_  کلیک بر اساس نوع رسانه (Web ، iOS  ،Android)
_  نمایش بر اساس سیستم‌عامل (other ، iOS  ،Android)
_  کلیک بر اساس سیستم‌عامل (other ، iOS  ،Android)


حال ببینیم هر کدام از این اطلاعات چه هستند و چگونه به شما کمک می­کنند!
نمایش و کلیک بر اساس نوع رسانه:
شما کمپین‌ها و خلاقه‌های متفاوتی را در مگنت ثبت نموده­اید و ممکن است تبلیغات شما در رسانه‌های مختلف اندروید، وب و iOS نمایش داده شود. دانستن اینکه کاربران کدام رسانه بیشترین تعامل را با تبلیغات شما دارند، می­تواند شما را جهت برنامه ریزی، بهینه­سازی و بهبود تبلیغات برای آن رسانه یاری دهد.
نمایش و کلیک بر اساس سیستم عامل:
کاربران رسانه‌های مختلف از طریق سیستم عامل­های گوناگونی تبلیغات شما را مشاهده و بر روی آن‌ها کلیک می­کنند. با استفاده از این نمودارها به راحتی می­توانید متوجه شوید که تبلیغات شما در کدام سیستم‌ عامل کارایی بهتری داشته است.
خروجی گرفتن از بخش گزارشات:
با استفاده از دکمه‌های سمت چپ کادر، می‌توانید گزارش گرفته شده را «دانلود» کنید، گزارشات را «بروزرسانی» کنید یا موارد و فیلترهای انتخابی را «حذف» کنید.
 
آیا این متن توانست به شما کمک کند؟